top of page

Jakie drużyny tworzą SPO ?

     Szczep Pikującego Orła jest jednostką działającą w Hufcu ZHP Kielce - Południe
od początku jego istnienia.   W skład szczepu wchodzą aktualnie 3 drużyny harcerskie, gromada zuchowa oraz krąg instruktorski. Są to:

- 21 KDH im. 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej
- 41 KDH im. mjr. Jana Piwnika "Ponurego"
- 45 KDH im. Elżbiety Zawackiej "Zo"
- 12 KGZ "Leśne Ludki"

   Szczep działa w kilku szkołach podstawowych na terenie Kielc:
SP 22, SP 33, SP 15 a także SP 8.

  21 KDH​    Drużyna  z ponad 30-letnią tradycją. Skupia w swoich szeregach chłopców w wieku od 10 lat w wzwyż. Miejsca działalności drużyny to Szkoła Podstawowej nr 33, oraz w Szkola Podstawowej nr 22 w Kielcach. Jej obrzędowość związana jest
z bohaterem 1 Samodzielną Brygadą Spadochronową - elitarną jednostką specjalną z okresu II Wojny Światowej.
Harcerze z tej drużyny są sprawni fizycznie, rozwijają swoje zainteresowania, biorą udział w licznych zbiórkach  biwakach, obozach - czyli tam gdzie czekają na  nich nowe, nieznane i niezliczone wyprawy.

Drużynowy:

ćwik Maciej Stanek

  • Facebook
  45 KDH​Aktualnie najliczniejsza w SPO. Drużyna z 30-letnią tradycją, założona w 1983 roku. Drużyna żeńska od początku istnienia. Jej członkami są dziewczęta
w wieku od 10 lat w wzwyż. Miejsca działalności drużyny to Szkoła Podstawowej nr 33, oraz w Szkoła Podstawowej nr 22 w Kielcach. Jej obrzędowość związana jest
z bohaterką drużyny - jedyną kobieta wśród "Cichociemnych" Elżbietą Zawacką "Zo"

Harcerki z tej drużyny chętnie uczestniczą w rajdach, biwakach, zlotach skautowych - wszędzie tam gdzie pełno przygód i wyzwań.

 


Drużynowa:

pwd. Maria Śliwa HO

  • Facebook
  • Instagram
  41  KDH​   Drużyna działa ponad 20 lat. Jest to jedyna drużyna w SPO, która zrzesza zarówno chłopców jak i dziewczęta w wieku od 10 lat wzwyż. Jej bohaterem jest związany z działalnością na terenie kielecczyzny w czasie II Wojny Światowej mjr. Jan "Piwnik" Ponury. 41 KDH działa w Szkole Podstawowej nr 8, oraz w Szkole Podstawowej nr 15 w Kielcach. Jej członkowie mają wiele pasji i chętnie biorą udział w lokalnych imprezach. Zawszę są chętni do pomocy i zadowoleni.
 

 


Drużynowa:

sam. Jadwiga
Pęczalska

  • Facebook
  • Instagram
  12  KGZ​   Jedyna gromada zuchowa w naszym szczepie a co za tym idzie jest to drużyna skupiająca najmłodszych z nas, którzy są dopiero na początku naszej przygody z ZHP. Są to dzieci w wieku od 6 do 10 lat.  Zbiórki odbywają się w Kielcach w Szkole Podstawowej nr 22. 
Podczas zbiórek ich uczestnicy bawią się, biorą udział w najróżniejszych majsterkach i pracach plastycznych. Poznają także harcerzy w oraz innych gości zaproszonych na zbiórkę. 
Wszystkie zuchy dzielnie dają radę ich małym przygodom z których największa to wakacyjne kolonia.

 


Drużynowa:

sam. Michalina Makowska

  • Facebook

CZY JESTEŚ GOTOWY ?

TWOJA

PRZYGODA ŻYCIA MOŻE ZACZĄĆ SIĘ WŁAŚNIE

DZIŚ!

bottom of page